JAK ZADBAĆ O WZÓR Z HENNY?

Aby tatuaż nabrał ładnego ciemnego koloru, pasta z henny musi jak najdłużej mieć kontakt ze skórą. Optymalnie to 8h, a cudownie – ponad 12h 🙂

Zakleję Twój wzór plastrem. Jeśli henna była nakładana rano, przed południem – trzymaj ją cały dzień i przed pójściem pod prysznic zerwij plastry i zdrap resztki pasty. Jeśli henna była nakładana po południu/ wieczorem – najlepiej jeśli pójdziesz tak spać i zerwiesz plaster rano.

Unikaj wody! – Jeśli hennowa pasta, którą masz na skórze zamoczy się – zacznie się rozmazywać, dlatego wtedy musisz szybko oderwać plaster i zdrapać resztki henny ze skóry.

Plaster ma dość mocny klej. Żeby uniknąć podrażnień skóry – przed zerwaniem można go posmarować olejem, który rozpuści klej. Zostaw na 2 minuty i wtedy delikatnie oderwij plaster. Część hennowej skorupki odejdzie z plastrem, resztę zdrap bez użycia wody. (Dobrze byłoby też nie myć miejsca z wzorem zaraz po zdjęciu plastra – żeby w brutalny sposób nie wyciągnąć ze skóry tej super świeżej henny. Daj jej odpocząć! 😉

Na piękny kolor trzeba poczekać 🙂 – Henna na początku wybarwia skórę na kolor odblaskowo-pomarańczowy. Ostateczny kolor osiągnie po około 48h.

Natłuszczaj! – Kiedy tatuaż wybarwi się już na piękny brązowy kolor możesz zacząć go pielęgnować i zabezpieczać, żeby dłużej utrzymał się na skórze. Codziennie smaruj skórę oliwką lub np. olejem kokosowym. Częste mycie skraca życie henny 😉 Nie szoruj się gąbkami, nie rób peelingu, w miarę możliwości unikaj detergentów w miejscu wzoru, będziesz się nim cieszyć dłużej 🙂

Nie zdziw się różnicą w kolorze! Dłonie i stopy barwią się dużo ciemniej niż reszta ciała 🙂

Henna barwi skórę na około 5 – 7 – 10 – 14 dni i jest mnóstwo czynników, które wpływają na jej ostateczny kolor i trwałość, między innymi:

  • Ile czasu pasta z henny miała kontakt ze skórą – im dłużej tym lepiej 😉
  • Pielęgnacja tatuażu – czy go nawilżasz, jak często myjesz miejsce tatuażu, czy obciera się o ubrania, czy przed malowaniem zrobiłaś peeling itd.
  • Temperatura ciała i otoczenia – henna lubi jak jest ciepło!
  • Nawilżenie i ogólny stan skóry – sucha skóra łuszczy się szybciej więc i henna znika…